ЦСКА стигна само до точка срещу Лудогорец на "Армията"

Кешерю откри за шампионите, Десподов точен за домакините

5 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Лудогорец врътна реми 1:1 срещу ЦСКА при визитата си на „Българска армия” в голямото дерби от 18-ия кръг на Първа лига. Разградчани прекъснаха страхотната си серия от 11 шампионатни поредни победи.По този начин "червените" не допуснаха да се отдалечат още повече от върха и след тази среща изоставането от шест точки си остава. "Орлите" са лидери с 45 точки, а отборът на Ел Маестро е втори в класирането с 39 точки.Кешеру даде аванс на гостите в 29-ата минута, но Десподов изравни в 68-ата и така донесе ремито на тима си. Разградчани завършиха мача с 10 души, след като Сисиньо бе изгонен в 88-ата минута с втори жълт и червен картон. Като цяло очакванията за футболен спектакъл се потвърдиха напълно и двата тима изиграха доста зрелищен и интересен мач. Домакините пък показаха с представянето си, че изобщо не са за отписване и изиграха доста добър двубой, но изпуснаха няколко добри ситуации в които можеха да вкарат още голове.