ЦСКА записа 8-а поредна победа в Първа лига

Каранга няма спиране, ЦСКА няма стигане

Фернандо Каранга вкара своя 10-и гол от началото на сезона, а ЦСКА записа 8-а поредна победа в Първа лига. „Червените“ надделяха с 3:0 над Дунав на „Българска армия“ и ще продължат да бъдат на върха и след края на 10-ия кръг.Освен Каранга, сред голмайсторите се разписаха Николай Бодуров и Тиаго Родригес. Срещата се запомни и с няколко спорни отсъждания на съдията Петър Доровски. Той не отсъди дузпа за „червените“ за нарушение на Будинов срещу Каранга, а по-късно гол на бразилеца бе отменен заради засада, която също бе спорна.Срещата предложи много отворен футбол и ситуации пред двете врати. През първото полувреме гостите, водени от Веселин Великов, дори имаха по-чистите положения за гол. Вратарят на ЦСКА Черниаускас обаче се намеси решително, а удар на Васил Шопов мина на сантиметри покрай вратата.Кевин Меркадо пък пропиля най-добрите възможности за гол за тима на Стамен Белчев през първата част, като веднъж удари и греда.На почивката Великов направи вратарска смяна и в игра се появи доскорошният страж на ЦСКА Александър Конов. Той обаче не изигра най-добрия си мач и има сериозна вина за един от головете на „червените“.
Обичайният заподозрян Фернандо Каранга откри резултата в 56-ата минута. Тиаго центрира от фаул към далечната греда, а там с глава бразилецът прехвърли Конов и реализира.Попадението даде криле на домакините, които до 73-ата минута вече водеха с 3:0. Николай Бодуров в 69-ата минута се възползва от груба грешка на Конов, който изпусна топката, и с глава на празна врата направи 2:0.В 73-ата минута Тиаго също записа името си сред голмайсторите. Той изстреля снаряд от пряк свободен удар, а Конов дори не помръдна – 3:0.До края срещата се доиграваше. Гостите опитаха да върнат едно попадение и да направят по-почетна загубата си, но Черниаускас отново отчая „драконите“с намесите си.С осмата поредна победа ЦСКА събра 25 точки, докато втория Лудогорец има 21 и мач по-малко. Трети е Левски със 17 и също мач по-малко. Дунав пък е на 11-о място с 8 точки.