Цървена звезда и ЦСКА (Москва) завършиха наравно 0:0

Георги Миланов изгледа мача от резервната скамейка на гостите

Цървена звезда и ЦСКА (Москва) завършиха 0:0 в първия мач от европейските клубни турнири за 2018 година и първи 1/16-финал помежду им в Лига Европа. Българският национал Георги Милано остана резерва за гостите от Русия.
Двата отбора нямаха кой знае колко голови положения в Белград и ще решават всичко на реванша в Москва. В 10-ата минута Витиньо се измъкна от защитата на домакините, но шутира слабо право в ръцете на Борян. Сърбите имаха шанс от пряк свободен удар, но Бен Набуане прати топката над вратата. Головин от гостите и Радонич от домакините направиха пропуски до края на първата част.
Малко след почивката Звезда можеше да поведе, след като Льо Талек насочи топката към мрежата, но вратарят на руснаците Акинфеев спаси. ЦСКА отвърна с удари на Головин и Витиньо, които обаче не затрудниха Борян. Двата отбора бяха предпазливи до края на срещата и не си вкараха гол.
Реваншът в Москва е на 21 февруари (сряда) от 19:00 часа българско време.