Цървена звезда в групите след два гола за минута

Над 10 000 сърби в делириум на "Ред Бул Арена"

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Цървена звезда се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като достигна до равенство 2:2 като гост на РБ Залцбург и след 0:0 в първия двубой е краен победител.Нищо не предвещаваше крах за домакините до 65-ата минута. РБ Залцбург бе по-добрият отбор на терена и поведе с 2:0 с две попадения на Дабур в последната минута на първото полувреме и началото на второто от дузпа.Сръбският тим обаче стори немислимото и то само за минута. В 65-ата минута Бен Набухан засече с глава в опразнената врата, а веднага след подновяването на играта Дегенек също с глава от метър направи 2:2 за кеф на над 10 000 сърби по трибуните, които бяха изпаднали в делириум.До края на мача РБ Залцбург опита всичко, но не успя да стигне до гол, с който да се класира за груповата фаза на най-комерсиалния турнир.След края на мача полуделите от радост фенове на "звездашите" нахлуха на терена, за да празнуват със своите любимци.В друг мач от плейофите ПСВ Айндховен записа лесен успех над БАТЕ Борисов с 3:0 у дома и с общ резултат 6:2 се класира за групите. Бергвайн (14), Де Йонг (36) и Лозано (62) вкараха попаденията за холандския тим.