Дания е на световно след рецитал на Ериксен

Дания разби Ирландия с 5:1 като гост

Тази вечер стана ясно името и на последния европейски участник на световното първенство догодина. Това е тимът на Дания. “Червеният динамит” си осигури квота за финалите в Русия, след като спечели с категоричното 5:1 в реванша с Ейре от баража за Мондиала. Още по-впечатляващо е, че успехът бе постигнат в Дъблин, а гостите направиха пълен обрат, след като първи получиха гол в своята врата. Шейн Дъфи даде преднина на “детелините” още в 6-ата минута, но автогол на Сайръс Кристи в 29-ата, три попадения на Кристиан Ериксен в 32-ата, 63-ата и 74-ата минута, и гол от дузпа на Никлас Бендтнер в 90-ата минута донесоха успеха на гостите. Първата среща в Дания бе завършила без победител - 0:0, така че днешния успех прати “червения динамит” на световното.