Дерби дела Лантерна не излъчи победител

Дженоа и Сампдория си размениха по един гол на „Луиджи Феарис“

Отборите на Дженоа и Сампдория завършиха 1:1 в дербито на Генуа от 13-ия кръг на италианската Серия „А“.
И двете попадения паднаха още през първата част на срещата. Фабио Куалиарела (8) изведе „моряците“ напред в резултата след пас на Гастон Рамирес. Девет минути по-късно голмайсторът на символичните домакините Кжищоф Пионтек (17-дузпа) бе точен от бялата точка за 1:1.
До края на полувремето и след почивката нито „грифоните“, нито футболистите на Сампдория успяха да реализират някое от положенията си за гол. Вратарят на „моряците“ Емил Аудеро се отличи с няколко блестящи намеси и запази резултата непроменен.
След четвъртото си реми за сезона Сампдория е на 12-о място с 16 точки. Дженоа записа трето равенство в шампионата и е на 13-а позиция с 15 точки.