ДЖЕНОА ПОБЕДИ ЮВЕНТУС С 3:1

ДЖЕНОА СПРЯ ПОБЕДНАТА СЕРИЯ НА ЮВЕНТУС

Дженоа прекъсна серията от четири поредни победи на Ювентус и в мач от 14 кръг на Серия „А“ записа домакински успех с 3:1. И трите гола за „грифоните“ паднаха през първото полувреме.
Ключови за успеха се оказаха двете ранни попадения на Джовани Симеоне. Синът на треньора на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне откри резултата още в третата минута. 21-годишният нападател се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле.
Десет минути по-късно Джовани Симеоне удвои аванса на тима си. Данко Лазович проби отдясно и центрира към границата на вратарското поле, където младият аржентинец се разписа с глава. В 29-ата минута Алекс Сандро от Ювентус си вкара автогол.
Осем минути преди края на мача с точно изпълнение на фаул Миралем Пянич върна едно попадение за Ювентус, който претърпя третата си загуба за сезона в Серия „А“. Въпреки поражението „Старата госпожа“ остана лидер в класирането с актив от 33 точки, четири повече от Милан. Дженоа събра 19 точки и излезе на девето място.