Дженоа победи Каляри с 2:1

"Грифоните" надвиха у дома Каляри в последната минута

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Дженоа победи у дома Каляри с 2:1 в отложена среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А”. В състава на домакините не бе възстановеният от контузия български национал Андрей Гълъбинов, който би трябвало да е на линия за градското дерби със Сампдория в края на седмицата.
През първата част голове на „Луиджи Ферарис” нямаше, а малко след почивката Джанлука Лападула (53) даде преднина на „грифоните” след асистенция на шведския национал Оскар Хилемарк. Гостите от Сардиния успяха да изравнят чрез Николо Барела (62) и бяха на път да грабнат точка. В  самия край обаче Лури Медейрош (90) донесе победата за тима от Генуа.
След победата си Дженоа се изкачи на 12-а позиция с 34 точки. Каляри е на 14-о място с 29 точки.