ДОРТМУНД СЕ ИЗДЪНИ У ДОМА

ДАРМЩАД ИЗМЪКНА ТОЧКА НА СИГНАЛ ИДУНА ПАРК

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Отборът на Борусия Дортмунд загуби нови две точки в битката с Байерн Мюнхен, след като днес допусна гол в последната минута за крайното 2:2 у дома срещу Дармщат 98. Това бе последната среща от седмия кръг на Бундеслигата. По този начин вестфалци изостават на четири пункта от шампионите преди голямото дербито между двата тима след седмица.В 17-ата минута "лилиите" малко изненадващо откриха резултата. Жером Гондорф беше изведен по ляното крило и центрира добре към Марсел Хелер, който заби топката в левия ъгъл с удар от воле. Борусия стигна до равенството в 63-ата минута. Матиас Гинтер получи отдясно от Кагава и от движение свали за Обамеянг. Нападателят засече и прати топката в долния десен ъгъл.След по-малко от десет минути обратът бе факт. Аднан Янузай изведе Обамеянг отдясно и африканецът с плътен диагонален изстрел не остави шансове на вратаря на гостите. Дортмунд вече се виждаше като победител, но в последната минута защитата на домакините не изчисти добре топката и капитанът Айтач Сулу заби кълбото в долния ляв ъгъл за крайното 2:2.