Гледай
на живо

Дунав и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1

Русенци пропуснаха много в началото, пловдивчани натиснаха с човек повече

Дунав и Локомотив (Пловдив) завършиха при 1:1 в първа среща от 24-ия кръг на Първа лига.
Двубоят се игра на "Лудогорец Арена", а символичните домакините от Дунав имаха тотален превес през първата част, но вкараха само един гол. Негов автор стана Васил Шопов, който засече пас на Карагерен и откри резултата.
Четвърт час след подновяването на играта русенци останаха с човек по-малко заради червен картон на Ларин, за спиране на голова атака на гостите. С човек по-малко Локо опита лек и хаотичен натиск, който обаче даде резултат минути преди края.
Мартинович довкара топката в мрежата, след като тя се отби в напречната греда след удар на Велковски и донесе точката на "смърфовете".
Локомотив остава на четвърта позиция с 38 точки, а русенци се изкачват с една позиция до петото място с 36.
В последните минути треньорът на Дунав Веселин Великов дръпна за фланелката Иван Горанов от Локомотив при изпълнение на тъч, което провокира леко сдърпване между играчите.