Дунав победи Ботев (Пловдив) с 2:0

Бирсент Карагерен носи успеха на "драконите" с 2:0

7 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Дунав спечели с 2:0 гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 21-ия кръг на Първа лига. В герой за русенци се превърна бившият футболист на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагерен, който реализира и двата гола за победителите. 24-годишният футболист вкара по един гол в двете полувремена. Лъчезар Балтанов пък изпусна дузпа за "канарчетата" в средата на първата част, когато резултатът все още беше 0:0.
С този успех "драконите" събраха 31 точки на 6-ото място във временното класиране. Пловдивчани са 7-и с 27 пункта.
Иначе днес домакините поеха инициативата още от първата минута и на няколко пъти бяха близо до гола. В 9-ата минута Омар Косоко засече с глава центриране отляво, но топката срещна десния стълб на вратата на гостите.
"Канарчетата" продължиха да са по-активният отбор и в 25-ата минута си спечелиха дузпа, отсъдена за игра с ръка на Будинов в собственото наказателно поле. Зад топката застана капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов, който стреля твърде слабо и Станислав Антонов улови.
В последната минута на първата част пловдивчани си платиха за многобройните пропуски. Бившият футболист на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагерен получи топката след центриране на Самир Аясс отдясно и с техничен удар мигновено я прати в мрежата на Иван Чворович.
През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Ботев беше отборът, който по-често атакуваше, докато Дунав разчиташе на бързи контраатаки, които на няколко пъти почти доведоха до гол.
С течение на времето "канарчетата" все по-трудно съумяваха да създават голови ситуации, а русенци започнаха да действа все по-уверено. Така се стигна до 70-ата минута, когато Бирсент Крагерен вкара втория си гол в мача. Той разигра добре в наказателното поле с Бранимир Костадинов и с плътен удар удвои аванса на гостите.
Попадението отчая домакините, които до края на срещата не направиха нищо съществено в предни позиции и в крайна сметка инкасираха загуба.