Дунав победи Витоша (Бистрица) с 2:1

Тримата новопривлечени чужденци дебютираха за тима от Русе

Предпоседният в Първа лига Дунав (Русе) спечели с 2:1 гостуването си на Витоша (Бистрица) при подновяването на първенството. Срещата от 21-ия кръг се игра при тежки условия заради снеговалежа в полите на Витоша.
Избраниците на Малин Орачев обаче съумяха да измъкнат трите точки от калта, а в герой се превърна Васил Шопов. Офанзивният играч на Дунав откри резултата в 30-ата минута, в 45-ата Ивайло Лазаров изравни за домакините, а в 60-ата отново Шопов бе точен - 1:2.
Победата е втора за Дунав под ръководството на Малин Орачев и общо четвърта този сезон в Първа лига. Русенци остават на предпоследното 13-о място (с 18 точки), но вече само на една точка зад Етър и Пирин (Благоевград). Последният Витоша има едва 5 точки.
"Тигрите" от Бистрица само могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равен, тъй като в заключителните минути на двубоя Григор Долапчиев пропусна да изравни от отлична ситуация. В добавеното време пък сенегалецът Мустафа Н`Диайе пропиля добър шанс и не успя да дебютира с гол за Дунав. Орачев пусна в игра като резерви и другите двама новопривлечени чужденци - Насим Зитуни и Луис Карвальо Силва.