Дунав победи Витоша (Бистрица) с 3:0

"Драконите" без проблеми срещу Витоша (Бистрица)

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Дунав победи лесно с класическото 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от осмия кръг на Първа професионална лига. По този начин тимът на Веселин Великов най-после спря лошата си серия и постигна втори успех в новото първенство. Дунав не успя да спечели нито един от изминалите си шест мача, но днес заслужено се поздрави с трите точки, надигравайки селекцията на Костадин Ангелов.
На два пъти точен от дузпи беше Мирослав Будинов. Във вратата на Витоша се разписа и Васил Шопов, който откри резултата в шестата минута. Вратарят на гостите Николай Радев сгреши, изчиствайки лошо топката, която попадна право на крака на Шопов и той от 30-ина метра по земя я прати в опразнената врата - 1:0.
В 41-ата съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка за фаул на Николай Христозов срещу Васил Шопов. Мирослав Будинов реализира 11-метровия наказателен удар, пращайки топката в долния десен ъгъл - 2:0.
Малко след започването на второто полувреме Георги Амзин от състава на Витоша нацели напречната греда на вратата на Дунав.
Момчетата на Веселин Великов доминираха до края, но трудно достигаха до голови ситуации. Все пак "драконите" направиха преднината си класическа за радост на хилядите си фенове по трибуните. В 82-ата минута Кристиян Кочилов фаулира Будинов в гръб, поваляйки го в наказателното поле. Потърпевшият за втори път се разписа от бялата точка - 3:0.
След успеха Дунав събра 8 точки и се изкачи на десетото място във временното класиране. Витоша (Бистрица) остава на дъното само с 1 точка.