Дунав (Русе) победи Септември (Сф) с 2:0

Шопов и Карагерен вгорчиха завръщането на домакините в елита

Дунав Русе спечели с 2:0 като гост срещу столичния Септември, който се завръща в елита.Още в четвъртата минута на двубоя на стадион "Васил Левски" Диян Димов проби в противниковата половина и изведе на голова позиция Васил Шопов, който с техничен удар даде аванс в полза на русенци.Три минути преди почивката Бранимир Костадинов също беше близо до гола след центриране на Бирсент Карагарен, но вратарят Валентин Галев спаси удара с глава на футболиста от Дунав.Седем минути след почивката логичното се случи и Дунав реализира втори гол. Христофор Хубчев асистира към Карагарен, който хладнокръвно реализира второто попадение във вратата на новака в елита.В средата на втората част Траян Траянов остави домакините с човек по-малко на терена заради втори жълт картон. Четвърт час преди края на срещата удар на Мирослав Будинов срещна гредата на вратата на Септември.