Дунав защити мястото си в елита

Бирсент Карагерен герой за русенци, вкара гол и направи асистенция

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Дунав победи Царско село с 2:1 в директен сблъсък за място в Първа професионална лига в Пловдив.Срещата започна добре за Царско село и столичани първи имаха възможност да отбележат гол, но Димитър Петков удари гредата. След 30-ата минута Дунав упражни натиск и Васев се размина на два пъти с попадение, а между ситуациите в 29-ата и 41-ата минута русенци пропуснаха дузпа, като ударът на Исмаил Иса бе отбит от вратаря, а после и от гредата.Началото на втората част не предложи толкова емоции, но след час игра падна първият гол в срещата. Бирсент Карагерен се разходи между няколко защитници на столичани и вкара под плонжа на вратаря за 1:0. Малко повече от четвърт час по-късно русенци удариха съперника с бърза контраатака и Ндиайе удвои (2:0), с което почти реши всичко. Георги Минчев върна интригата с гол от пряк свободен удар в 83-ата минута за 1:2 при първия точен удар за Царско село в мача. До края на срещата столичани опитаха натиск, но не стигнаха до нищо по-сериозно пред вратата на Антонов.Утре от 20:00 часа е последният плейоф за Първа лига между Локомотив (София) и Витоша Бистрица. Пирин вече изпадна, а Ботев (Враца) ще играе в Първа лига от идния сезон.