Дунав и Левски завършиха наравно 2:2

Дунав изпусна "сините" в Разград, столичани окуцяха за ЦСКА

Левски продължава с безобразното си представяне от старта на пролетния дял на Първа лига и продължава да е без победа.Този път Дунав Русе се оказа препъни камък за осакатения "син" отбор и мачът от 22-ия кръг на първенството завърши 2:2. През първото полувреме срещата на "Лудогорец Арена" беше зрелищна, но след почивката темпото беше тренировъчно.Двубоят започна отлично и още в 8-ата минута Бирсент Карагерен откри резултата след неспасяем удар в горния десен ъгъл. В следващите минути защитата на гостите игра безобразно, но в 36-ата Антон Огнянов успя да изравни с първия си гол след завръщането в Левски. Малко по-късно обаче опитният Мирослав Будинов отново даде преднина на Дунав след безобразна игра в центъра на Георги Костадинов и Антонио Аниете.В 52-ата минута столичани отново изравниха, след като Роман Прохазка беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Олексей Ларин в наказателното поле. После Елин Топузаков беше принуден да смени контузилите се Веселин Минев и Бабатунде Адениджи, което допълнително разтрои играта на Левски и до края не стана нищо интересно.Така 26-кратният шампион на България има 45 точки, с 4 повече от преследвача си ЦСКА-София, който след малко приема Берое. Дунав пък събра 32 т. и се изкачи на 5-то място в класирането.