Ейре и Уелс завършиха наравно 0:0

Здравото британско дерби завърши без гол

Ейре и Уелс завършиха 0:0 в здраво британско дерби от група D на световните квалификации. По този начин тимът на Сърбия, който по-рано се наложи с 3:1 над Грузия като гост, остана лидер с равни точки с "детелините" – по 11.
Съдийски наблюдател на сблъсъка в Дъблин бе бившият ни международен рефер Ичко Лозев.
И двата отбора нямаха загуба преди днешния им сблъсък. Ирландците се нуждаеха от победа, за да си върнат водачеството в групата, а Уелс можеше да доближи челните позиции. На загрявката ирландският полузащитник Джеймс Макарти получи контузия и бе заменен от халфа на Хъл Дейвид Мейлър.
Уелс остана с човек по-малко в 69-ата минута, когато Нийл Тейлър изрита Шеймъс Коулмън и получи директен червен картон. А Коулмън бе изнесен на носилка и заменен от Сайръс Кристи.
Най-добрата възможност за Ейре се откри пред Джеймс Маклийн, чието воле се отби в бранител в червено и не попадна в мрежата. Втори снаряд на Бейл премина покрай сглобката в 85-ата минута. В добавеното време гостите се отърваха „сухи” от страшни мелета в своето наказателно поле.