Емполи победи Милан с 2:1

Борещият се за оцеляване Емполи отмъкна три точки от „Джузепе Меаца“

Милан записа домакинска издънка в 33-ия кръг на Серия „А“. „Росонерите“ загубиха с 1:2 от борещия се за оцеляване Емполи на „Джузепе Меаца“.
Леван Мчелидзе откри резултата за гостите пет минути преди почивката, когато с глава засече центриране на Омар ел Кадури от корнер. Четвърт час след почивката Сусо пропусна дузпа, стреляйки в крака на вратаря Лукаш Скорупски.
В 67-ата минута Маме Тиам удвои аванса на Емполи след асистенция на Масимо Макароне, но при паса на ветерана останаха съмнения за засада на голмайстора.
Пет минути по-късно Джанлука Лападула върна едно попадение за Милан. Той получи хубав извеждащ пас от Хосе Соса, освободи си пространство и стреля точно в долния десен ъгъл на Скорупски.
С този успех 17-ият в класирането Емполи събра актив от 29 точки и се отдалечи на пет от зоната на изпадащите, а до края на сезона има пет кръга. Милан остана шести с 58 точки, след като записа първа загуба от месец и половина.