Еспаньол и Барселона завършиха наравно 1:1

Много нерви в края на срещата с Еспаньол, двамата голмайстори едва не се сбиха

Еспаньол и Барселона не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в дербито от 22-ия кръг на Ла Лига. Ремито сложи край на серията от поредни победи за Барса, които обаче можеха да си го позволят с оглед на непоклатимата си лидерска позиция.Жерард Морено откри в 66-ата минута и даде надежда на символичните домакините, че могат да спечелят срещу именития си съперник. При тази ситуация Пике протегна крак, но не успя да спре Морено, който отбеляза с глава, но трябва да се отбележи, че и Тер Стеген не се намеси добре. Самият Жерард Пике обаче изравни в 82-ата минута, засичайки с глава центриране от статично положение. До края на мача до нов гол така и не се стигна и в крайна сметка двата отбора поделиха по точка.