Еспаньол победи Виляреал с 3:1

Така Еспаньол се класира във фазата на 1/4-финала и вече чака следващия си съперник

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Еспаньол си осигури участие на 1/4-финала за Купата на Испания. Тази вечер каталунците победиха с 3:1 Виляреал в реванша между двата тима. Първата среща бе завършила при резултат 2:2, като така с общ резултат 5:3 Еспаньол се класира напред.Домакините поведоха с два гола след две дузпи в рамките само на три минути. В 34-ата Пепе Кастаньо извърши нарушение срещу Борха Иглесиас, а Пабло Пиати бе точен от бялата точка за 1:0. След това в 37-ата минута Мигел Лаюн фаулира в наказателното поле Хавиер Пуадо, а този път Иглесиас изпълни наказателния удар и удвои преднината на своя тим.Виляреал върна интригата в мача с много красив гол на Саму Чъкуезе в 42-ата минута, но в 74-ата минута отново борха Иглесисав вкара трети гол за Еспаньол с който окончателно сложи точка на спора.Така Еспаньол се класира във фазата на 1/4-финала и вече чака следващия си съперник.