Етър победи Ботев (Пловдив) с 1:0

Румен Руменов герой за домакините в края на първата част

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Етър победи Ботев (Пловдив) с 1:0 у дома и влезе в първата шестица на Първа лига.
Румен Руменов вкара единственото попадение в срещата в края на първото полувреме след пас на Иван Стоянов. Преди това гол на Ботев бе отменен в 35-ата минута, заради това че топката е напуснала терена при центрирането на Афонсо към Пиргов, който я свали към Стивън Петков.
През втората част Ботев натисна съперника, но поредно попадение на Стивън Петков бе отменено. В 71-ата минута отново Пиргов му подаде в наказателното поле, но реферът маркира засада.Етър вече е с 24 точки и изпревари Черно море за място в топ 6, докато Ботев е пети на две точки пред "виолетовите".