Фейенорд надви Утрехт с 2:0

Фейенорд все по-близо до титлата

Фейенорд победи гостуващия Утрехт с 2:0 в мач от 31-ия кръг на холандската Ередивизи и направи важна крачка към спечелването на титлата. До края на сезона има три кръга, а воденият от Джовани ван Бронкхорст отбор е лидер с 4 точки аванс пред Аякс, който е и с мач по-малко и в момента играе с Хееренвеен на „Амстердам Арена”.
Грандът от Ротердам доминираше през първата част, но не успя да реализира попадение при нито една от създадените възможности пред вратата на съперника.
Малко след почивката Йенс Тоорнстра (48) вкара първия гол за домакините, а Елжеро Елия (80) оформи крайния резултат за успеха на домакините.