Фенербахче надви Андерлехт с 2:0

Турският гранд записа втори успех в групата си

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Фенербахче срази у дома Андерлехт с 2:0 в среща от четвъртия кръг на група „D“ в Лига Европа и записа важен успех в борбата за едно от първите две места, даващи право на участие в 1/16-финалите на турнира.
Първата част на срещата в Истанбул завърши без попадения, а през втората „фенерите“ си осигуриха трите точки след две попадения за три минути, дело на Матийо Валбуена (71) и Михаел Фрей. Калддъръм асистира на Валбуена, който пък след това подаде за гола на Фрей.
След втората си победа в групата Фенербахче събра 7 точки и се утвърди на втората позиция. Андерлехт е последен с 1 точка. По-късно играят лидерът Динамо (Загреб) и третият Спартак (Търнава) в другия мач от тази група.