ФЕНЕРБАХЧЕ ПОБЕДИ БРАГА

''ФЕНЕРИТЕ'' С НОВА ПОБЕДА В ЕВРОПА

8 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Отборът на Фенербахче взе минимална преднина 1:0 срещу Брага в първия сблъсък между двата тима от осминафиналите на Лига Европа. Единственото попадение в Истанбул падна в самия край на мача, когато Мехмед Топал се разписа с прецизен удар от границата на наказателното поле.

През първата част двата отбора изиграха не особено вълнуващ двубой, в който преобладаваше битката в средата на терена. Едва след почивката събитията станаха по-раздвижени и в 55-ата гол на Робин Ван Перси бе отменен заради засада. Джанер Еркин центрира към холандеца, който засече топката във вратата, но страничният рефер сигнализира за нарушение на правилата.

С напредването на мача "жълтите канарчета" започнаха да действат по-активно и да търсят все по-настоятелно попадението. Въпреки това в 76-ата минута гостите можеха да стигнат до много важен гол, след като Жосуе стреля много опасно, но Волкан Демирел показа класа и спаси с една ръка. Така се стигна до 82-ата минута, когато Луис Каролс сбърка един пас в средата на терена и позволи на Топал да напредне и с премерен удар да донесе успеха на тима от Истанбул.

По този начин Фенербахче стигна до добър турнирен резултат над Брага на своя "Шюкрю Сараджоолу" преид реванша след седмица и може да се надява на класиране към следващата фаза.