ФИОРЕНТИНА И НАПОЛИ ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 3:3

ДВАТА ТИМА НАПРАВИХА 3:3 НА "АРТЕМИО ФРАНКИ"

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Фиорентина и Наполи направиха зрелищно 3:3 в среща от 18-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Артемио Франки" предложи много емоции на зрителите, които видяха обрати и прекрасни попадения. Равенството пък дойде буквално в последната минута, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа.
Гостите стартираха по-силно срещата и в 25-ата минута логично поведоха в резултата. Точен бе Лоренцо Инсиние, който вкара страхотен гол с удар от далечна дистанция.
Малко след почивката домакините изравниха чрез Бернардески. 22-годишният нападател шутира от пряк свободен удар, топката се отби в стената , промени летежа си и влетя във вратата на Рейна. Дванадесет минути по-късно Дрис Мертенс вкара дежурното си попадение за Наполи. Белгиецът се възползва от грешка в противниковата отбрана и с хладнокръвен шут реализира 11-ия си гол в шампионата.
Радостта на "небесносините" трая само минута. В ответната атака Бернардески отново възстанови равенството с удар с левия крак. Осем минути преди края на редовното време Фиорентина поведе. Вкаралият до този момент два гола Бернардеси намери по прекрасен начин Сарате, който с удар от въздуха не остави шанс на Пепе Рейна.
В 90+4 минута Габиадини донесе точката на Наполи, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Инсиние.
След този двубой Фиорентина е на 9-о място с 27 пункта. Наполи заема 3-а позиция с 35 точки.