Фиорентина изпрати Давиде Астори с победа

Витор Юго герой за "виолетовите"

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Фиорентина изпрати капитана си Давиде Астори с победа, след като успя да спечели с 1:0 срещу новака Беневенто. В герой за "виола" се превърна Витор Юго, който след гола изтича до тъчлинията и отдаде почит на починалия защитник.
Срещата започна добре за домакините, които имаха възможност да открият на два пъти - в 15-ата и 22-ата минута, но Джовани Симеоне не успя да преодолее вратаря на гостите.
Така се стигна до 25-ата минута, в която Витор Юго отбеляза с глава след корнер, след което отиде край тъчлинията и козирува в чест на Давиде Астори.
До края на срещата Фиорентина владееше инициативата и задържа крехката си преднина, за да триумфира в срещата и да изпрати бившия си капитан с победа.