Фиорентина надигра Киево в голов трилър

"Виола" спечели с 4:3 във Верона

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Фиорентина спечели с 4:3 при гостуването на последния Киево в мач от 21-ия кръг на Серия А. "Виолетовите измъкнаха ценни три точки, макар че играха с човек по-малко от 60-а минута след червен картон на Марко Бенаси.Луис Муриел даде преднина на Фиорентина с гол в 4-а минута, а Марко Бенаси вкара втори гол в 26-а минута.Мариуш Стемпински върна надеждите на домакините с попадение до почивката.В 60-я минута Серджо Пелисиер изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Бенаси, който за проявата бе изгонен с директен червен картон.Макар и в намален състав, Фиорентина стигна до победата след два бързи гола на Федерико Киеза (79, 86).Крайното 3:4 оформи Филип Джорджевич минута преди края.Фиорентина се изкачи на 9-о място с 30 точки, а Киево остава последен с 8 точки в актива си.