Фиорентина надви Удинезе с 2:0

„Виолетовите” от Флоренция задълбочиха кризата в Удинезе

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Фиорентина спечели с 2:0 при визитата си на Удинезе в отложен мач от 27-ия кръг на италианската Серия „А” и след петата си поредна победа замечта за участие в европейските клубни турнири.
Френският халф Джордан Верету (29-дузпа) изведе гостите напред в резултата преди почивката, а през втората част Джовани Симеоне (71) подпечата трите точки за „виолетовите” след асистенция на Федерико Киеза.
След успеха си тимът от Флоренция събра 47 точки и остава на девета позиция, но е само на три точки от шестата позиция, даваща право на участие в Лига Европа. Удинезе допусна седма поредна загуба и остава на 12-а позиция с 33 точки.