Фиорентина победи Интер с 5:4

Хеттрик на Икарди не помогна на "нерадзурите"

Фиорентина записа победа с 5:4 над Интер в невероятен двубой от 33-ия кръг на Серия “А”. Срещата бе истинско влакче на ужасите и в крайна сметка можеше да завърши по всякакъв начин. Домакините поведоха с попадение на Матиас Весино в 23-ата минута, но Иван Перишич в 29-ата и Мауро Икарди в 34-ата минута обърнаха нещата в полза на “нерадзурите”. След това в 52-ата минута Федерико Бернардески пропусна дузпа за “виолетовите”, но те все пак направиха нов обрат и с голове на Давиде Астори в 62-ата, Матиас Месино в 64-ата и Кума ел Бабакар в 70-ата и 79-ата минута докараха нещата до 5:2. В края обаче домакините трябваше доста да потреперят, след като Мауро Икарди вкара нови два гола в 88-ата и 90-ата минута за 5:4, но силите на гостите не стигнаха за нещо повече. Така флорентинци измъкнаха ценна победа над пряк съперник в битката за Лига Европа и все още могат да се надяват да се доберат до участие във втория по сила турнир на УЕФА.