ФИОРЕНТИНА ПОБЕДИ ЮВЕНТУС С 2:1

"ВИОЛА" СЕ НАЛОЖИ сС2:1 У ДОМА В ЧУДЕСЕН МАЧ

Фиорентина победи с 2:1 шампиона Ювентус в голямото дерби от 20-ия кръг на Серия "А".През първото полувреме "старата госпожа" не беше на себе си, не създаде нито едно опасно положение пред противниковата врата и за капак най-силното й оръжие – защитата, игра колебливо. За сметка на това пред Джанлуидж Буфон вреше и кипеше. На няколко пъти на легендата му се наложи да се намесва решително, а в един от случаите и гредата му се оказа пръв помощник.В 37-ата минута обаче и той капитулира след диагонален изстрел на Никола Калинич. При гола останаха сериозни съмнения за фаул в атака на Федерико Бернардески. В самия край на полувремето играчите на Юве тотално се отчаяха, поискаха несъществуваща дузпа и претенциите им не бяха уважени.След почивката събитията на терена не се промениха и в 55-ата минута "виола" удвои преднината си с гол на Милан Бадел. За попадението помогна и младият Федерико Киеза, който в последния момент успя да заблуди Буфон. 180 секунди по-късно Юве обаче вкара от нищото чрез Гонсало Игуаин и се върна в мача. В 80-ата минута "бианконерите" хвърлиха всичко в атака със смяната Марио Манджукич за сметка на Андреа Бардзали, но и това не помогна и Фиорентина надделя с 2:1.Със спечелените три точки възпитаниците на Пуоло Соуса събраха 30 т. и се изкачиха на 8-мо място, докато Юве остава лидер с 45 т., с една повече от Рома и с мач по-малко