Фиорентина победи Наполи с 3:0

Джовани Симеоне блесна с хеттрик за "виолетовите" срещу 10 от гостите

Фиорентина победи  у дома Наполи с класиката 3:0 в среща от 35-ия кръг  на италианската Серия „А” и го отдалечи от титлата. Българският защитник Петко Христов остана на скамейката на резервите на домакините.
Още в 6-ата минута гостите останаха в намален състав, след като защитникът Калиду Кулибали получи директен червен картон.
Синът на треньора на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне – Джовани, даде аванс на „виолетовите” в 34-ата минута, когато се разписа след асистенция на Кристиано Бираги.
След почивката в 62-ата минута отново Симоеоне бе в прегръдките на своите съотборници, удвоявайки аванса на домакините от Флоренция.
В последните секунди Джовани Симеоне (90+3) оформи своя хеттрик и крайния резултат след подаване на Федерико Киеза.
С този успех Фиорентина се изкачи на девета позиция с 54 точки и все още има шансове за участие в Лига Европа, след като е на четири точки от шестия Аталанта. Наполи остава втори с 84 точки, но се отдалечи на 4 от лидера Ювентус, а до края на сезона остават три кръга.