Франция победи Австралия с 2:1

Историческа дузпа с намесата на ВАР и системата на голлинията помогнаха за попаденията на „петлите“

Франция победи Австралия с 2:1 в мач от Група „С“ на 21-ото Световно първенство, на което домакин е Русия. На стадион „Казан Арена“ резултатът откриха французите, след точно изпълнена дузпа от Антоан Гризман в 58-ата минута. Четири по-късно капитанът на австралийците Миле Йединак възстанови равенството, също от дузпа. 10 минути преди края Нападателят на Манчестър Юнайтед Пол Погба с далечен удар отбеляза гола на победата. Така Франция спечели важни три точки и оглави групата, в която играят още Перу и Дания от 19:00 часа в Саранск.