Франция победи Люксембург с 3:1

„Петлите” спечелиха с 3:1 при визитата си в Люксембург

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Франция победи като гост Люксембург с 3:1 в световна квалификация и се върна на първото място в група „А”, в България хвърли бомбата със сензационния си успех у дома над Холандия с 2:0.
Нападателят на Арсенал Оливие Жиру (28) даде преднина на „петлите” след асистенция на Джибрил Сидибе. Скоро след това обаче домакините получиха 11-метров наказателен удар и Орелиен Жоаким (34-дузпа) бе точен от бялата точка.
Радостта на домакините бе кратка, тъй като и гостите получиха дузпа, а Антоан Грзман (37-дузпа) хладнокръвно се разписа и отново даде аванс на Франция.
След почивката французите затвърдиха превъзходството си с още едно попадение на Оливие Жиру (77), който в този случай се възползва от подаване на Бенжамин Менди.
С четвъртия си успех от началото на квалификациите Франция събра 13 точки и отново е на първото място, на което тимът на Швеция се бе настанил за поне два часа след убедителната си домакинска победа над Беларус (4:0). Люксембург остава на дъното само с една точка в актива си.