Германия и Чили завършиха наравно  1:1

Здрава битка и малко голови положения видяха зрителите в Казан

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Германия и Чили завършиха 1:1 в мач от втория кръг на група "В" на Купата на конфедерациите. Дербито на групата обаче разочарова феновете по трибуните на стадион "Казан Арена", които видяха много битка на терена, но малко интересни положения. И двата гола паднаха преди почивката.
Срещата започна перфектно за южноамериканците, които поведоха още в 6-ата минута. Разписа се голямата им звезда Алексис Санчес. Той се възползва от уникален гаф на германската защита и вратаря Тер Щеген, които изнесоха левашки топката, отне я, напредна в наказателното поле и с левачката опъна мрежата за 0:1!Бундестимът трудно се отърси от шока и заигра по-добре чак след първия половин час. В 41-ата минута дойде и изравняването. Хектор проби отляво и центрира в пеналта на чилийците. Ларс Щиндъл изпревари двама бранители, протегна крак и засече топката в мрежата за 1:1.
Селекционерът на германците Йоаким Льов не направи нито една смяна. Той все още чака своята победа №100 начело на Бундестима.
След това реми Чили остава лидер във временното класиране с 4 точки, колкото има и Германия. Бундестимът обаче е с по-лоша голова разлика.
Австралия и Камерун имат по 1 т. Аутсайдерите по-рано днес също завършиха 1:1.