Германия се класира за полуфиналите на Купата на конфедерациите

Бундестимът се наложи с 3:1 над Камерун, Йоаким Льов с победа №100 начело на националния отбор

Германия се класира за полуфиналите на Купата на конфедерациите. Бундестимът се наложи с 3:1 над Камерун и спечели група "Б" от надпреварата. Това означава, че в спор за място на финала германците ще се изправят срещу Мексико, който завърши втори в група "А".
Успехът днес пък бе под номер 100 от 150 мача за Йоаким Льов начело на националния отбор.
През първата част играчите на двата тима не предложиха атрактивна игра, а головите положения пред вратите бяха твърде малко.
Ситуацията се промени през второто полувреме. Малко след почивката Демирбай изведе Германия напред в резултата след хубаво взаимодействие с Дракслер и силен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Камерун.
В 64-ата минута африканците останаха с човек по-малко, след като Мабука бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Емре Джан. Само две минути по-късно Вернер засече с глава центриране на Кимиг и покачи преднината на Германия - 2:0.
В 78-ата минута Камерун се върна в мача с гол на Абубакар. Само 180 секунди по-късно Вернер вкара втория си гол в мача, правейки 3:1. Това се оказа и последното попадение в мача.
Така в крайното класиране на група "Б" Германия зае първото място с актив от 7 точки. Камерун остана 4-и с едва 1.