Голям провал за Реал на "Бернабеу"

"Кралският" клуб загуби сензационно в Мадрид

Реал (Мадрид) изненадващо загуби първия си домакински мач за 2019 година, след като отстъпи с 0:2 на Реал Сосиедад в среща от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. Вилиан Жозе (3-дузпа) и Рубен Пардо (83) шокираха "кралския" клуб насред "Сантяго Бернабеу" и донесоха трите точки за баските от Сан Себастиан.
От 61-ата минута домакините играха с човек по-малко след червен картон на Лукас Васкес, а четири минути след това Винисиус бе спънат в наказателното поле на гостите и не получиха дузпа, като съдията дори не използва ВАР в тази ситуация.
Още във 2-ата минута Микел Мерино напредна в наказателното поле и падна след контакт с Каземиром, а гостите получиха дузпа и Вилиан Жозе я реализира с удар в центъра на вратата под напречната греда за 0:1.
Седем минути по-късно Бензема получи шанс за изравнителен гол, останал сам срещу вратаря, но топката облиза гредата от външната страна. Четвърта час след началото Винисиус също се оказа очи в очи с вратаря, но Херонимо Руи изби топката, а след това и Ектор Морено я изчисти пред Лукас Васкес. Домакините имаха пълна доминация във владеенето на топката, но до края на първата част нямаха късмет да изравнят, след като пропуски направиха Лука Модрич и Каземиро. В 45-ата минута Лукас Васкес центрира към далечната греда, където чакаше Бензема. Топката прехвърли вратаря Руи и се чукна в гредата, но нямаше футболист на домакините, който да направи добавка.
След почивката "белият балет“ продължи да натиска и направи троен пропуск, след като удари на Рафаел Варан и Винисиус бяха блокирани. Гостите на свой ред имаха добри възможности, пропилени от Оярсабал и Янузай.
В 61-ата минута Лукас Васкес получи втори жълт картон след нарушение срещу Микел Мерино, но въпреки това „кралете“ продължиха да доминират и пак без успех. В 65-ата Винисиус се измъкна от защитата, финтира вратаря и падна в наказателното поле, но съдията реши, че няма основания да посочи бялата точка и дори не използва ВАР. Минута след това Руи направи спасяване след шут на Винисиус, а при добавката и Рамос пропусна. При ответната атака Янузай изскочи сам срещу вратаря, но Куртоа спаси.
В 83-ата минута баските нанесоха втори удар. Резервата Рубен Пардо остана сам в наказателното поле и с глава вкара за 0:2. До края на мача домакините не успяха да се отърсят от шока и загубиха.
След загубата Реал е пети с 30 точки. Тимът от Сан Себастиан пък заема 11-а позиция с 22 точки.