Григор Димитров на финала в София

Григор Димитров се справи с Николоз Басилашвили за малко повече от час игра

7 годиниТенис 4 Телевизия Евроком

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си на финал на София Оупън. На полуфинала Гришо се наложи с 6:1, 6:3 над грузинеца Николоз Басилашвили за 65 минути игра. Така утре хасковлията ще се изправи в спор за титлата срещу Давид Гофен от Белгия. До момента двамата имат два мача при професионалистите, които завършиха с български победи. За последно Григор победи Гофен в три сета на четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън преди няколко седмици.

ПЪРВИ СЕТ
Григор Димитров спечели първия сет след само 23 минути игра. Българинът стартира много силно и след два пробива поведе с 5:0. За тези пет гейма Басилашвили спечели само три точки. Едва след това грузинецът взе свой сервис гейм, а после имаше и две възможности за пробив срещу Гришо. Димитров обаче ги спаси и спечели частта при първия си сетбол.

ВТОРИ СЕТ
Втората част беше значително по-напечена. Двамата печелеха подаванията си в първите шест гейма, като Басилашвили спаси три брейкпоинта, за да поведе с 3:2. Той обаче не успя да стори това при следващия си сервис гейм, когато Григор успя да направи пробив. След това българинът взе подаването си. Така се стигна до ситуацията, в която Басилашвили сервираше за оставане в мача. Той успя да спаси един мачбол на Гришо, но при втория се предаде и така Григор Димитров се класира на финала след малко повече от час игра.