Григор Димитров се класира на полуфинал в Синсинати след разгромна 52-минутна победа над 46-ия в света Сугита

За място на финала Гришо ще спори с победителя от двубоя между представителите на домакините Джаред Доналдсън и Джон Иснър

7 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Григор Димитров записа безапелационна победа над японеца Юичи Сугита в двубой от 1/4 финалите на Мастърса в Синсинати. Първата ракета на България се наложи над 46-ия в света азиатец с 6-2, 6-1 само за 52 минути игра и вече очаква следващия си противник.

Димитров изигра перфектен мач и не даде никакви шансове на Сугита, който е втора ракета на Япония. Хасковлията направи четири пробива в мача и не допусна сервисът му да бъде застрашен нито веднъж. За място на финала Гришо ще спори с победителя от двубоя между представителите на домакините Джаред Доналдсън и Джон Иснър. С класирането си за полуфиналите Димитров повтори най-доброто си постижение в Синсинати, което постигна миналата година, когато в предпоследната фаза загуби от Марин Чилич.