Гришо не спря Джокович и отпадна в Синсинати

Най-добрият ни тенисист взе сет, но загуби срещата с бившия номер едно

6 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Григор Димитров отпадна от Мастърс 1000 турнира на твърди кортове в Синсинати. Първата ни ракета загуби четвъртфиналите от бившия номер едно в света Новак Джокович с 1:2 сета (2:6, 6:3, 6:4).

Джокович се наложи в двубой, който по програма трябваше да приключи снощи, но заради дъжда беше прекъснат при 2:1 гейма за сърбина в третия сет. Днес при доиграването сърбинът наложи волята си и продължава напред с тази си победа.

Това беше девети мач между двамата и осма победа за сърбина, а загубата за нашия тенисист ще донесе и спад в ранглистата, тъй като той има да защитава 1000 точки, а се разминава с достигането им.

Следващото голямо участие на Димитров ще бъде на US Open, който започва на 27 август.