Халеп не допусна изненада

Симона Халеп елиминира германката Андреа Петкович

6 годиниТенис 3 Телевизия Евроком

Световната №1 Симона Халеп победи германката Андреа Петкович със 7:5, 6:0 и се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос". Миналогодишната финалистка от Румъния навакса ранен пробив и спечели оспорвания първи сет с решаващ пробив в 11-ия гейм. В началото на втората част Петкович получи травма на дясното коляно, което предопредели крайния изход.Поставената под №7 Каролин Гарсия. също преодоля третия кръг Представителката на домакините не даде шанс на румънката Ирина-Камелия Бегу, като я надигра с 6:1, 6:3 за само 79 минути. Гарсия чака на 1/8-финалите бившата №1 в света Анжелик Кербер от Германия или холандката Кики Бертенс.