Хановер 96 победи Вердер с 2:1

Играчите на Андре Брайтенрайтер прекъснаха победния ход на тима от Бремен

След пет поредни загуби Хановер 96 спря пропадането си и надви у дома Вердер с 2:1 в първа среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига.
Мартин Харник (17) след пас на Миико Алборноз и Феликс Клаус (42) осигуриха комфортна преднина на домакините още преди почивката.
През втората част алжирският нападател Ишак Белфодил (74) намали след асистенция на Томас Дилейни. До края на мача гостите натиснаха, но не успяха да стигнат до изравнителен гол и записаха първа загуба след три поредни успеха и пет кръга без поражение – 4 успеха и едно равенство.
След победата си Хановер 96 остава 13-и с 35 точки и се доближи на една от Вердер, който е 12-и с 36 точки.