Херта спря победната серия на Байерн

„Старата дама“ пак взе точка от баварците

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Херта направи нулево равенство като гост на Байерн в мач от 24 кръг на Бундеслигата. Така берлинчани спряха серията на баварците от десет поредни победи за първенство и общо 14 във всички турнири. Последното реми за гранда от Мюнхен също беше срещу „Старата дама“ - 2:2 в германската столица на 1 октомври.
Срещата започна с равен шанс за Байерн. Още в петата минута Роберт Левандовски отправи опасен удар с глава, но Руне Ярстейн спаси. В 18-ата минута полякът се озова сам срещу вратаря на Херта, но отново не успя да се разпише. В 37-ата Рибери опита далечен удар, но топката мина високо над вратата. В 56-ата минута Ярстейн отново спря удар на Левандовски към вратата си.
Равенството означава, че Байерн е на върха на класирането с 60 точки, на 20 пред Борусия (Дортмунд), който в понеделник приема Аугсбург. Херта е на 11-а позиция с 31 точки.