Хетафе изскочи на пето място

Хетафе победи Реал Сосиедад с 1:0

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Отборът на Хетафе надделя с 1:0 над гостуващия Реал Сосиедад в ранен мач от 16-ия кръг на испанското първенство. Попадение на Хорхе Молина в третата минута зарадва публиката на “Колисеум Алфонсо Перес”, изкачвайки тима до петото място в класирането.

В третата минута защитата на баските допусна фрапантна грешка. Гостите не изчистиха добре топката и вратарят Мигел Моя я изрита към Хорхе Молина, който насочи в опразнената врата - 1:0. В 13-ата Тео Ернандес центрира отляво и Микел Оярсабал шутира много опасно, като топката прелетя много близо до гредата. В 16-ата Даконам Дене тресна гредата около сглобката със страхотен шут. Две минути по-късно Хуанми не се възползва от чудесна асистенция на Асиер Ияраменди. В 30-ата Виторино Антунеш стреля покрай гредата.

В 53-ата Давид Сория направи много добро спасяване след удар с глава на Хуанми. Опитите за изравнителен гол на момчетата от “Аноета” не бяха достатъчно напористи и идейни.