Хетафе победи Реал Сосиедад с 2:1

Гостите от едноименното мадридско предградия спечелиха с 2:1

Реал Сосиедад допусна обрат у дома и загуби от Хетафе с 1:2 в мача им от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Бразилският нападател Вилиан Жозе (23) откри резултата след асистенция на Зубелдиа. В добавеното време на първата част обаче тогоанецът Джане Даконам (45+1) изравни след пас на уругваеца Дамиан Суарес.
Малко след почивката Анхел (51) вкара победния гол за гостите след подаване на Амат Ндиайе. До края на мача баските опитаха всичко по силите си да стигнат поне до точката, но така и не успяха отново да зарадват феновете си на своя „Аноета”.
След загубата тимът от Сан Себастиан е 14-и с 33 точки. Хетафе е на девета позиция с 39 точки.