Хичо и Урал със загуба от Зенит

Тимът на българина допусна поражение с 1:2 в Санкт Петербург

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Николай Димитров беше титуляр за своя Урал  при загубата с 1:2 като гост на Зенит в среща от 19-ия кръг на руското първенство.
Българският атакуващ футболист престоя на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от арменския национал Едгар Манучарян.
Иначе гостите от Екатеринбург излязоха напред в резултата още в 6-ата минута, когато Емануел Мамана от състава на домакините си вкара автогол след едно центриране от пряк свободен удар.
Зенит изравни също чрез автогол. Това се случи в 31-та минута, когато Игор Портнягин също наниза топката в собствената си мрежа при едно центриране и резултатът стана 1:1 във въпросния момент.
Последва мощен натиск на "питерци", който в крайна сметка се увенча с успех. В 77-та минута Александър Кокорин отбеляза попадението за 2:1, което се оказа и крайният резултат в мача. Четири минути след това Хичо беше сменен.
След тази развръзка Зенит запази втората си позиция с 36 точки и няма как да настигне лидера Локомотив Москва преди зимната пауза. Урал пък записа трета поредна загуба и засега остава осми с 24 точки.