Хофенхайм победи Айнтрахт Франкфурт с 1:0

Шампионската Лига ще има още един нов участник

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

На 117-ата годишнина от своето основаване Хофенхайм постигна най-големия си успех - класиране за Шампионската лига. Водените от 29-годишния треньор Юлиан Нагелсман футболисти спечелиха с 1:0 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в последния мач от 31-ия кръг на Бундеслигата и вече няма как да бъдат изместени от четворката. Тимът от Зинсхайм дори задмина Борусия (Дортмунд) и пак е трети, а до края остават три кръга.

Бенямин Хюбнер заби единствения гол на "Райн Некар Арена" в последната минута след центриране от корнер. Преди това Хофе изпитваше сериозни трудности в опитите си да преодолее отбраната на Айнтрахт.

В 82-ата минута пък нападателят на "орлите" Харис Сеферович излезе сам срещу вратаря Оливер Бауман, но не успя да вкара.

Така всичките бъдещи участници в ШЛ от Бундеслигата са ясни - Байерн (Мюнхен), РБ (Лайпциг) (също дебютант), Хофенхайм и Борусия (Дортмунд), като четвъртият в крайното класиране ще трябва да мине през плейофа.

В същото време Айнтрахт е чак 11-и в таблицата, но пък е на финал за Купата на Германия, където ще спори с Дортмунд.