Хърватия показа класа

Срещата беше дебютна за новия селекционер на хърватите Златко Дали

Хърватия се наложи с 2:0 като гост на Украйна в директна битка за второто място в група I. С голове на Андрей Крамарич (62 и 70) балканският тим си извоюва право на участието в баражите за Мондиал 2018. Срещата беше дебютна за новия селекционер на хърватите Златко Далич.Началото беше по-добро за “шахматистите”. Марио Манджукич стреля над гредата с глава. Постепенно домакините стъпиха по-здраво на терена и тръгнаха по-смело напред. В 23-ата минута Ракитский шутира силно от 20 метра, вратарят не видя топката, изпусна я и имаше късмет, че тя излезе в корнер. В 30-ата Тарас Степаненко отправи мощен удар от дъгата, при който кълбото почти облиза гредата със зловеща скорост. Две минути по-късно Ярмоленко центрира отдясно към Коноплянка, който от пет метра с глава насочи много близо до гредата, но в аут.След почивката “шахматистите” бяха по-дейни и търсеха гола по-настойчиво. В 54-ата Манджукич изпусна. В 62-ата Лука Модрич беше оставен свободно да центрира, намери Андрей Крамарич на дузпата, който стреля много точно с глава и порази левия ъгъл - 0:1. Хърватите продължиха да играят по-добре и удвоиха преднината си в 70-ата. Иван Ракитич асистира на Крамарич, който чукна топка само на метър от голлинията - 0:2.