Интер и Наполи с незадоволително равенство

С ремито Наполи сдаде първото място на Ювентус. Интер пък остава извън топ 4, заемайки 5-ата позиция

Интер и Наполи не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 0:0 в срещата помежду си от 28-ия кръг на Серия А на "Джузепе Меаца". Преди началото на срещата бе отбелязана 110-ата годишнина от създаването на Интер, а след това имаше и минута мълчание за починалия преди седмица Давиде Астори.Като цяло двата отбора изиграха интересен и равностоен мач, като може да се каже, че равенството е закономерен резултат, макар да не устройва нито един от тях.Мобе би най-интересното положение през първата част бе в 37-ата минута, когато Антонио Кандрева се освободи пред наказателното поле и стреля мощно, но до гредата. В 48-ата минута Интер бе близо до откриване на резултата, когато след центриране от фаул Милан Скриняр стреля с глава и нацели гредата. В 51-ата минута Инсиние отправи страхотен шут, който премина опасно близо до гредата.В 70-ата минута Мертенс отправи далечен удар по земя, който мина близо до вратата. До края липсваха интересните положения и в крайна сметка двете нули се запазиха на таблото.С ремито Наполи сдаде първото място на Ювентус. Интер пък остава извън топ 4, заемайки 5-ата позиция.