Интер изтърва победата срещу последния в края

„Летящите магаренца“ откраднаха точка от „нерадзурите“ в добавеното време

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Интер се издъни, завършвайки 1:1 при визитата си на опашкаря Киево в среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А“, но въпреки това остава трети във временното класиране.
Хърватският национал Иван Перишич (39) реализира единствения гол за „нерадзурите“ след пас на Д‘Амброзио. Гостите доминираха през целия мач, но изтърваха победата в добавеното време. Тогава Серджио Пелисиер (90+1) се разписа след пас на Степински и донесе точка за „летящите магаренца“.
Така Интер записа трето реми от началото на сезона и въпреки това е трети с 33 точки и 5 повече от четвъртия Лацио. Грандът от Милано обаче изостава на 8 точки от втория Наполи. Киево е последен с 4 точки.
По същото време Парма и Болоня завършиха 0:0. Това е четвърто реми за „дуковете“ този сезон, а те са 12-и с 22 точки. Болоня регистрира седмо равенство в елита и остава в опасната зона, заемайки 18-а позиция с 13 точки.