Интер победи Аталанта с 2:0

„Нерадзурите” сразиха у дома Аталанта с 2:0

Интер победи Аталанта с 2:0 в късния двубой от 13-ия кръг на Серия А и се доближи на две точки от лидера Наполи. Попаденията за "нерадзурите" паднаха в началото на втората част, когато на два пъти се разписа голмайсторът капитанът Мауро Икарди.Воденият от Лучано Спалети тим продължава да върви без загуба през сезона, но в последния си мач преди паузата за националните отбори допусна 1:1 срещу Торино.  Двубоят на “Сан Сиро” започна в добро темпо, като положенията се редуваха и пред двете врати. Гостите от Бергамо не изглеждаха никак смутени и сериозно притиснаха домакините между 6-ата и 8-ата минута. Интер отвърна с контраатака, завършила с центриране към Борха Валеро, но не последва нищо сериозно като опасност. Аталанта продължи да диктува темпото, а Интер отвръщаше с бързи контри.Постепенно домакините си върнаха владеенето на топката и се настаниха трайно в половината на Аталанта, като подложиха на обсада вратата на Бериша. В 17-ата минута обаче опасността беше пред Ханданович, който успя да изпревари за топката нападател в бяло.  Интер организира поредна атака, но Иван Перишич не успя да я завърши с удар към вратата.В 25-ата минута капитанът на Интер Мауро Икарди беше изведен технично с пета от Валеро, аржентинецът напредна в наказателното поле, но беше блокиран от двама защитници на Аталанта и стреля слабо в тялото на вратаря. Последва нова възможност пред вратата на Аталанта, но отново не се стигна до откриване на резултата.С наближаването на края на полувремето темпото поспадна, а “нерадзурите” претендираха за дузпа, след като Икарди беше изведен с далечно центриране от Кандрева пред вратата. Аржентинецът показа, че е бил свален с ръце, но реферът не реагира.